Fokus na kolekci 2023

Kolekce 2023 vzniká v roce, ve kterém společnost slaví své 75. výročí. Odráží v sobě dlouhou cestu, ktero tento rodinný podnik ušel a postupem času vytvářil unikátní styl a eleganci.

Kolekce 2023 hovoří různými jazyky v podání několika světových designéru, kteří se značkou spolupracují. Interpretují zde ve svých autorských kolekcích různé tvary, barvy, nápady, které jsou oprostěné od zavedených pravidel a zaměřují se na interakci a neustále se měnící současné bydlení. Patří mezi ně Marcio Kogan / studio mk27, Nendo, GamFratesi, Inoda+Sveje a Gordon Guillaumier, ti všichni pracují pod uměleckým vedením Rodolfa Dordoniho spolu s rodinou Minotti.

Nová sedací sestava Dylan navržená Rodolfem Dordonim existuje ve třech variantách, které reflektují rozdílný vkus a požadavky na estetiku. Pro pohovku Dylan a Dylan Small jsou typické velké prošívané polštáře inspirované světem „couture“. Tato nadčasová klasika umožňuje jednotlivé moduly uspořádat do různých tvarů.

Tradičnější a více klasická je varianta Dylan Low, která vychází ze stejné konstrukce jako ostatní prvky této kolekce.

Nová kolekce křesel a pohovek Raphael byla navržena italsko-dánským duem GamFratesi. Solitéry z této kolekce jsou stejně pohodlné jako objemnější pohovky: jednotlivé kusy nábytku s velkorysými proporcemi a oblými liniemi se stávají dominantami obytných prostor.

Nová kolekce Superblocks Marcio Kogan / studio mk27 se nechává inspirovat skutečnou architekturou: série úložných skříněk má přísné tvary, jež jsou charakteristické pro architektonický design a odráží tento přístup v práci brazilského studia.

Propracované konstrukční detaily charakterizují novou kolekci japonského studia Nendo. Kolekce inspirovaná původním ikonickým designem Torii, zahrnuje řadu křesel a sofa Torii Bold, si zachovává oblá opěradla a zároveň působí kompaktněji. Torii Nest Outdoor zde představuje nové solitéry určené pro venkovní prostory.

Orientální vlivy, zmírněné severskou přísností, se staly inspirací pro nové otočné křeslo Sendai Cord . Tento solitér pochází z pera designérského dua Inoda+Sveje.

Kolekce 2023 je překvapivá a zároveň nás ubezpečuje, že se vydává správným směrem. Vyplňuje vnitřní i venkovní prostory, které se vzájemně prolínají a působí tak dokonale organicky.

Objevte s námi novinky kolekce 2023!

Odebírejte náš newsletter