2023 kolekce látek a kůže, projekt haute couture

Kolekce pro rok 2023 vyráběné z těch nejkvalitnějších kůží a látek v sobě snoubí tradici, inovaci a samozřejmě také udržitelnost. Samotný kreativní proces začíná vždy výběrem materiálů, základním pojítkem mezi designem výrobku a jeho estetickou funkcí.

Kompozicím a barvám se věnuje stejná péče jako samotnému designu. Celý proces je výsledkem práce týmu odborníků, kteří se věnují výzkumu nových materiálů a jejich zpracování. Přírodní materiály jako jsou vlna, len, bavlna nebo syntetická vlákna a kůže jsou zpracovávány nejnovějšími udržitelnými technikami a doslova oblékají jednotlivé kusy nábytku jako haute couture do oděvů a tak zlepšují jejich pohodlí a celkový vzhled.

V ideální synergii mezi interiérem a exteriérem jsou barvy a materiály pečlivě vybírány tak, aby design ještě více zdokonalily. Vytříbené řemeslné zpracování dává vyniknout těmto materiálům ve spojení se dřevem, mramorem a lakovanými povrchy. Eklektická paleta barev od odstínů zelené – jako je avokádo a oliva – přes teplé tóny hnědé – od terakotové po tmavě hnědou – až po hořčičné a baltské modré.

Houndstooth a Prince of Wales jsou i dnes velmi oblíbené vzory a představují krejčovskou tradici, spojují moderní a starobylé, mají až exotický podtext. Vyjadřují rafinovanost a střízlivost, charakterizují je zde moodboardy s geometrickými akcenty. Nová kůže Boston s výrazným, extrémně přirozeným vzhledem zde reprezentuje tu nejvyšší materiálovou kvalitu a nezaostává ani Nubuk, dnes již stálice mezi kolekcemi, který se vyznačuje příjemným měkkým dotekem.

Tóny inspirované přírodou jsou použity i na látkové potahy určené pro venkovní prostory. Vyznačují se vazbami a vzory jako je Chevron, trojrozměrný pixel nebo panamská tkanina, jsou vyráběny s maximálním ohledem na životní prostředí, díky výběru přírodních vláken a plně recyklovatelných polypropylenových přízí.

Odebírejte náš newsletter